Pobierz wtyczkę do przeglądarki:

Get Adobe Flash player

40-lecie PEC-Gliwice Sp. z o.o.

 

Jubileusz 40 – lecia

W dniu 18 maja 2011 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym odbyły się uroczyste obchody 40-lecia działalności Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gliwicach.
Swoją obecnością uroczystość zaszczyciło kilkuset zaproszonych gości. Oprócz załogi PEC-Gliwice Sp. z o.o. pojawili się samorządowcy, a także przedstawiciele wielu firm, instytucji i urzędów.
Zaproszeni goście zobaczyli kilkuminutowy film, który przybliżył zebranym historię, pokazał współczesność i zdefiniował wyzwania, które stoją przed gliwickimi ciepłownikami.

„Nasze działania zostały dostrzeżone i docenione - świadczą o tym przyznane liczne wyróżnienia i nagrody” - mówił na uroczystości Prezes PEC-Gliwice Sp. z o.o. Rudolf Widziszowski. Prezes podkreślił również, że „niewątpliwie jest to sukces wielu ludzi, przede wszystkim wspaniałej załogi, której można nam pozazdrościć - tam gdzie jest dobra kadra i wspólna świadomość celów, jest też sukces”.

Jubileusz był okazją do podziękowania wszystkim, dzięki którym PEC-Gliwice Sp. z o.o. może poszczycić się ugruntowaną pozycją na rynku. Kilkanaście osób zostało wyróżnionych okolicznościowymi medalami.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosekWojewody Śląskiego, za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanieobowiązków wynikających z pracy zawodowej „Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę” uhonorowano Urszulę Wacławczyk i Rudolfa Widziszowskiego.

 

Odznaki honorowe „Za Zasługi dla Energetyki”, nadane przez Ministerstwo Gospodarki, z rąk Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza otrzymali:
Maria Berestecka, Mirosław Bywalski Waldemar Dąbrowski, Edwarda Anna Jaworska, Gabriela Maria Klich, Zdzisław Kołtowski,Mariusz Kus, Andrzej Liszka, Jolanta Liszka, Stanisław Łabno, Zofia Muszyńska, Marek Naworski, Zbigniew Superat, Krzysztof Szaliński, Grzegorz Zawierucha, Urszula Wacławczyk, Rudolf Widziszowski.

Gościem na uroczystości była również Pani Ludgarda Buzek, radna Sejmiku Województwa Śląskiego a jednocześnie przewodnicząca Komisji Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego, która przekazała na ręce Prezesa Rudolfa Widziszowskiego „Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”, którą uhonorowano Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej–Gliwice Sp. z o.o.

Nastepnie na scenie pojawili się pracownicy PEC–Gliwice Sp. z o.o. z najdłuższym stażem pracy - ponad 35 lat w gliwickim PEC przepracowali: Henryka Janiczek, Marian Bodzenta i Bogusław Chimiak; ponad 30 – letnim stażem pochwalić się mogło 18 osób, a ponad 25 – letnim stażem 13 osób.
Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne wraz
z upominakmi.

Również Prezes Rudolf Widziszowski z gliwicką ciepłowniązwiązany jest już 28 lat.
List okolicznościowy Prezesowi przekazał Przewodniczący Rady Nadzorczej PEC-Gliwice Sp. z o.o. Sekretarz Miasta Andrzej Karasiński.
Po części oficjalnejmożna było obejrzeć wystawę pod tytułem „ Historia PEC – Gliwice w fotografii” ukazującą Przedsiębiorstwo od początków istnienia aż do dnia dzisiejszego. Na gości czekała również prawdziwa uczta muzycznaw wykonaniu artystów Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz przyjęcie koktajlowe, które zakończyłouroczystość.

Uwieńczeniem oficjalnych obchodów 40 lecia PEC–Gliwice Sp. z o.o., był festyn pracowniczy, który odbył się 4 czerwca 2011 roku w Ośrodku Wypoczynkowym Aqua - Brax w Szymocicach koło Raciborza. Pogoda dopisała a atrakcji nie brakowało. Na scenie pojawiły się zespoły „Gronicki” oraz „Music Box”, które porywały do tańca, artyści z Krakowa wystawili bajki dla dzieci. Dmuchane zamki, trampoliny, zorbing, wioska indiańska, przejażdżki bryczką i wierzchem to tylko niektóre z atrakcji festynu.Pracownicy wraz z rodzinami uczestniczyli również w rozgrywkach sportowych i konkursach rodzinnych, a zwycięzcom nagrody wręczył Prezes Rudolf Widziszowski.