Logo Ciepło systemowe dla Gliwic
-231,127
zanieczyszczeń gazowych w tym gazów cieplarnianych
231,127 zanieczyszczeń gazowych i pyłowych w tym gazów cieplarnianych

O tyle mniej zanieczyszczeń gazowych i pyłowych w tym gazów cieplarnianych nie trafiłow do atmosfery dzięki instalacjom oczyszczania spalin od 01.07.2021 r.

Logo Teraz Polska Logo No Smog Logo Certyfikat wiarygodności Creditreform
Biuletyn Informacji Publicznej

Wciąż przybywa nowych Odbiorców Ciepła Systemowego

04.08.2017

Lato jeszcze w pełni i Ci, którzy nie muszą przejmować się nadchodzącą zimą mogą spokojnie korzystać z uroków wakacyjnych.

Lato w PEC – Gliwice nie jest tak spokojne jakby się wydawało, trwają prace remontowe, przyłączeniowe i inwestycyjne, wszystko po to, aby mieszkańcy Gliwic mogli od jesieni cieszyć się „ciepłą atmosferą” w swoich domach, pracy, szkołach i obiektach publicznych korzystających z ciepła systemowego. Ponad 100 obiektów do podłączenia tej jesieni – to duże wyzwanie.
Ciepło z miejskiej sieci cieszy się dużym zainteresowaniem i coraz częściej jest wybierane do ogrzewania budynków oraz do podgrzewania wody użytkowej. W sezonie 2015/2016  do sieci przyłączyliśmy ok. 740 mieszkań, a w sezonie 2016/2017 ok. 1070 mieszkań.
Ten wynik świadczy o rosnącej świadomości ekologicznej gliwiczan, a także o poprawie komfortu życia mieszkańców naszego miasta.  Jest to również ogromny sukces dla naszego Przedsiębiorstwa. Dziękujemy naszym Odbiorcom za zaufanie. 

Ciepło Systemowe codziennie ogrzewa ponad 15 mln Polaków. To całkowicie bezpieczny produkt, zapewniający ciepło i ciepłą wodę, dostarczany do budynków przez systemy miejskie. Zapewnia ono konkurencyjne cenowo ogrzewanie w pracy i w domu, które nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony użytkownika. Nie trzeba martwić się o opał lub przeglądy instalacji, ciepło systemowe jest zawsze wtedy, kiedy go potrzebujemy.