Logo Ciepło systemowe dla Gliwic
-231,497
zanieczyszczeń gazowych w tym gazów cieplarnianych
231,497 zanieczyszczeń gazowych i pyłowych w tym gazów cieplarnianych

O tyle mniej zanieczyszczeń gazowych i pyłowych w tym gazów cieplarnianych nie trafiłow do atmosfery dzięki instalacjom oczyszczania spalin od 01.07.2021 r.

Logo Teraz Polska Logo No Smog Logo Certyfikat wiarygodności Creditreform
Biuletyn Informacji Publicznej

Kolejni mieszkańcy wybierają komfort i bezpieczeństwo, czyli ciepło systemowe do podgrzania wody użytkowej

25.10.2019

Kolejne budynki decydują się na likwidację gazowych podgrzewaczy wody  i podgrzewaczy elektrycznych, tym razem są to 3 budynki mieszkalne przy ulicy Kokoszki. Każdy budynek składa się z  55 mieszkań, w sumie 165 mieszkań.

Budynki już od lat zaopatrywane są w ciepło systemowe do ogrzewania, teraz mieszkańcy będą korzystać także z ciepła do podgrzania wody użytkowej. Zarządca budynku pozytywnie nastawiony po przeprowadzeniu takiej samej inwestycji na ulicy Derkacza podłącza kolejne  budynki. Okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

Przeprowadzenie inwestycji w jednym takim budynku to czas około 1 miesiąca, 3 mieszkania na dzień, czas prac w mieszkaniu to ok. 4 godzin.

Według mieszkańców niedogodności nie są duże, a korzyści bezcenne. Ciepła woda dostępna natychmiast po odkręceniu kranu i w idealnej temperaturze. Mieszkańcy nie muszą martwić się o przeglądy techniczne i szczelność instalacji, jest bezpiecznie i komfortowo, a i cena nie jest wygórowana. Rezygnacja z gazowych podgrzewaczy wody pozwala ograniczyć potrzeby cieplne budynku do 10%,  wszystko dzięki likwidacji przewodów spalinowych , które są niejednokrotnie w bardzo złym stanie technicznym .

Poniżej kilka zdjęć z prac przeprowadzonych w budynku przy ulicy Kokoszki.