Kolejny pracowity sezon już za nami, kolejne 1400 mieszkań ogrzewanych ciepłem systemowym

06.06.2019

Kolejny sezon przyłączeń za nami, a był on równie pracowity jak poprzedni. Od jesieni 2018 r. podłączyliśmy do miejskiej sieci ciepłowniczej 128 obiektów, w tym 107 to budynki mieszkalne (ok. 1400 mieszkań), zarówno te starsze jak i nowe - budowane w systemie deweloperskim. Dzięki podłączeniu do miejskiej sieci w większości budynków zlikwidowano nieekologiczne piece węglowe i zmniejszyła się ilość emitowanego do powietrza szkodliwego pyłu.

Już teraz możemy podsumować jaka ilość szkodliwego pyłu NIE trafiła do powietrza dzięki decyzji o przyłączeniu budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Od momentu dostarczania ciepła systemowego do budynków przyłączonych od jesieni 2018 roku do zakończenia pierwszego wspólnego sezonu  grzewczego z PEC-Gliwice Sp. z o.o.  zmniejszyła się  emisja szkodliwego pyłu do powietrza o 14 384 kg.  w porównaniu z poprzednim sezonem grzewczym. Uważamy to za duży sukces, zwłaszcza, że istnieją już plany podłączenia kolejnych budynków. Miasto Gliwice planuje do 2021 roku przyłączyć do sieci PEC kolejne 1 320 lokali komunalnych w budynkach będących stuprocentową własnością gminy. To oznacza kolejne ograniczenia pyłu do powietrza.